Meble loft idealnie pasujące do industrialnych mieszkań

Podczas urządzania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością wypada zadbać, aby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy akcesoria pasowały do założonej koncepcji oraz tym samym pozwalały uzyskać spójną aranżację.

Czym charakteryzują się meble loft i w których pomieszczeniach będą prezentowały się dobrze?

Industrialne wnętrze mieszkalne

Styl industrialny w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego typu wystrój ma oczywiście swoje reprezentatywne cechy. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują w głównej mierze surowe materiały. Odsłonięty beton, elementy konstrukcyjne lub odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżacjach nie materiały, jakie należy zamaskować, ale swego rodzaju dekoracja oraz wyznacznik stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest ponadto przestronnie, a otwarte powierzchnie oprócz tego zaznaczają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, właśnie dlatego należałoby zadbać o dostosowanie poszczególnych detalów aranżacji i dopełnić ją przyzwoicie dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją oraz wielokrotnie wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka czy szafy gwarantuje wytrzymałość, a równocześnie bezbłędnie komponuje się z aranżacją pełnego wnętrza mieszkania. Detali drewnianych poniekąd się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych świetnie wygląda surowe drzewo z widocznym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia zostaje także sam projekt. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – detale dekoracyjne mogą zaburzać integralność aranży. Należałoby wiedzieć, iż meble loft niektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu choćby palety euro. Wśród propozycji wytwórców wyposażenia wnętrz nie brakuje jednakże ciekawych projektów, które na pewno przypadną do gustu miłośnikom stylu industrialnego. Zezwala to dostosować zarówno meble, jak również samą aranżację do indywidualnych preferencji domowników.

Article By :